ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PŘEDMĚŘICE NAD LABEM,

okres Hradec Králové

nadpis sekce zs

Sazka olympijský víceboj – odznak všestrannosti

16. 9. 2020

Dne 3. – 4. 9.2020 se v Brně konalo republikové finále odznaku všestrannosti. Do tohoto projektu se už v loňském školním roce zapojila i naše škola.
Odznak všestrannosti je tvořen 10 disciplínami: běh na 60 m, skok daleký, hod medicimbalem, shyby, přeskoky přes švihadlo, leh – sedy, kliky, hod kriketovým míčem, trojskok a vytrvalostní disciplína. V ní si může závodník vybrat ze tří možností: běh na 1000 m, člunkový běh na 2 min s driblinkem, plavání.
Do republikového finále, kam postupovalo 24 jednotlivců z celé České republiky, se nám v kategorii dívky 2009 podařilo získat jedno místo.
Za tuto kategorii odjížděla do Brna bojovat Barbora Sládková ze 6. ročníku spolu s paní učitelkou Mgr. Barborou Munzarovou Šubrtovou, která závodila v kategorii učitelů. Víceboj byl rozdělen do dvou soutěžních dnů. Po prvním dnu Barče patřilo 20. místo a paní učitelce 1. místo. Ve druhém dni Bára ale zabojovala, nenašla totiž přemožitelku v klikách a plavání, a posunula se na 10. místo. Z Brna si odváží 8 osobních rekordů a úžasné umístění v celkovém hodnocení. Paní učitelka udržela vedoucí pozici i ve druhém dni a stala se tak vítězkou odznaku všestrannosti mezi učiteli.
Poděkování za vzornou reprezentaci školy si zaslouží obě závodnice.

©2014 Jaroslav Čížek