Třídíme odpady v rámci Recyklohraní

Naše škola se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů. Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnými nádobami na použité baterie a drobné elektrozařízení. Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a ECOBAT jsou umístěny v přízemí naší školy u třídy paní učitelky B. Havlové, vedle sborovny.

Každý žák může do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (např. starý mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, diskman nebo MP3 přehrávač) a baterie a akumulátory. Naši žáci se také mohou zapojit do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvizů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které organizátoři projektu zadávají v průběhu školního roku. Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá naše škola body, které je možné vyměnit za ceny uvedené v Katalogu odměn, např. za sportovní potřeby, školní pomůcky, knihy, hry, vstupenky do kin, divadel, zoo.

Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.

Rodiče, i Vy se můžete do Recyklohraní zapojit. Máte-li doma vybité baterie či vysloužilé drobné elektrospotřebiče, věnujte je svým dětem. Zajistíte tak jejich recyklaci a svým dětem pomůžete získat body na nákup odměn. V tomto školním roce získala naše škola již 432 bodů (250 bodů za splnění úkolu č.1 a 182 bodů za 26 kg odevzdaných baterií a akumulátorů).

Na stránkách školy budeme pravidelně uveřejňovat aktuální úkoly recyklovaní, za něž škola může získat více bodů a následně za ně vybrat více odměn pro děti. Neváhejte a zapojte se i vy.

Jaké baterie sbíráme?

ANO:

NE:

Jaké elektrozařízení sbíráme?

ANO :

NE :