ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PŘEDMĚŘICE NAD LABEM,

okres Hradec Králové

nadpis sekce zs

Úspěšní žáci školy

30. 6. 2023

Školní rok 2022/2023

V posledním červnovém týdnu proběhlo vyhodnocení soutěže Požární ochrana očima dětí. Starosta SDH v Předměřicích nad Labem, pan Jan Medaš, předal ocenění prací v okresním kole. V jednotlivých kategoriích výtvarné části to byli: na 1. místě Daniel Sosík z 1. A, Tereza Musilová ze 7. B a na druhém místě Max Bondy z 9. B. V literární části získal 1. místo v okresním kole a 2. místo v krajském kole Šimon Divíšek ze 7.B. Vítězové si za odměnu užijí vyhlídkový let letadlem. Blahopřejeme a SDH Předměřice n. L. děkujeme za dárky.


Školní rok 2021/2022

Požární ochrana očima dětí

Okresní kolo dopravní soutěže

Družstvo žáků 6.A získalo skvělé 4. místo. Mezi jednotlivci zazářil Matouš Horký 2. místem. Následně naši reprezentanti nenašli přemožitele ve vložené soutěži Armády ČR. Více informací o akci.

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

Biologická olympiáda

Žákyně 8. A se po úspěchu v okresním kole umístila na krásném 9. místě v krajském kole.

Okresní kolo matematické olympiády

Mia dance festival

Naši žáci, kteří trénují v oddíle Sport pro všechny vybojovali na soutěži 1. a 2. místo.

Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice

Naši žáci, kteří trénují v TJ Sokol Předměřice dosáhli na Mistrovství České republiky skvělých výsledků:

8. třída: Lucie Hegedusová – 3.místo

7.třída:  Mikuláš Hronek – 4.místo

5.třída:  Alice Válková – 3.místo

3. třída Rozárka Parobková – 4.místo

Den pro Vás

Žáci a žákyně 9. třídy se zúčastnili v pátek 17.9. akce na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti, Vocelova ulice, s názvem „Den pro Vás 2021“. Jednotlivé školy mezi sebou soutěžily v řemeslech, které je možné na škole studovat. Naši žáci se v konkurenci 24 družstvech umístili na skvělém 5. místě.


Školní rok 2020/2021

Matematická olympiáda

3

1

2

Požární ochrana očima dětí

Z důvodu opatření COVID 19 jsme výsledky této tradiční soutěže obdrželi až nyní. Podobně jako v mnoha předchozích ročnících i loni obsadili naši žáci přední místa v okresním, krajském i CELOSTÁTNÍM kole (ve výsledkové listině jsou vyznačeni žlutou barvou).

PO-ocima-aktual

Den s úsměvem 2020

Hradecká nezisková organizace Salinger, z. s. pořádala koncem loňského školního roku pro děti z mateřských škol a pro žáky 1. stupně základních škol v rámci akce Den s úsměvem výtvarnou soutěž. Děti kreslily obrázky na téma Úsměv na talíři. I přesto, že v červnu probíhala výuka ve škole v omezeném režimu, nakreslili žáci naší školy spoustu veselých a vtipných obrázků. Ty se líbily jak odborné porotě, tak divácké porotě, takže jsme se radovali z prvního, druhého i třetího místa v okresním kole. Vítězkám soutěže – Elišce Krušinové, Editě Komárkové a Aničce Hlubučkové – přivezla do školy a předala diplomy a krásné odměny Bc. Kateřina Píšová, koordinátorka soutěže.


Den pro Vás


Sazka olympijský víceboj – odznak všestrannosti

Dne 3. – 4. 9. 2020 se v Brně konalo republikové finále odznaku všestrannosti. Do tohoto projektu se už v loňském školním roce zapojila i naše škola.
Odznak všestrannosti je tvořen 10 disciplínami: běh na 60 m, skok daleký, hod medicimbalem, shyby, přeskoky přes švihadlo, leh – sedy, kliky, hod kriketovým míčem, trojskok a vytrvalostní disciplína. V ní si může závodník vybrat ze tří možností: běh na 1000 m, člunkový běh na 2 min s driblinkem, plavání.
Do republikového finále, kam postupovalo 24 jednotlivců z celé České republiky, se nám v kategorii dívky 2009 podařilo získat jedno místo.
Za tuto kategorii odjížděla do Brna bojovat Barbora Sládková ze 6. ročníku spolu s paní učitelkou Mgr. Barborou Munzarovou Šubrtovou, která závodila v kategorii učitelů. Víceboj byl rozdělen do dvou soutěžních dnů. Po prvním dnu Barče patřilo 20. místo a paní učitelce 1. místo. Ve druhém dni Bára ale zabojovala, nenašla totiž přemožitelku v klikách a plavání, a posunula se na 10. místo. Z Brna si odváží 8 osobních rekordů a úžasné umístění v celkovém hodnocení. Paní učitelka udržela vedoucí pozici i ve druhém dni a stala se tak vítězkou odznaku všestrannosti mezi učiteli.
Poděkování za vzornou reprezentaci školy si zaslouží obě závodnice.


Školní rok 2019/2020

Sazka olympijský víceboj


Srdce s láskou darované

Žáci 3.A získali Zvláštní cenu předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v soutěži Srdce s láskou darované. Podrobnosti zde.

Skvělá umístění v okresních kolech

Naši žáci dosáhli skvělých výsledků na Olympiádě v českém jazyce a Matematické olympiádě.

žákyně s diplomem
žák s diplomem

Přehazovaná 5. tříd

V úterý 11. 2. 2020 se na Masarykově základní škole v Hradci Králové – Plotiště odehrálo okresní finále ve přehazované 5. tříd. Naši žáci a žákyně z 5. třídy  bojovali ze všech sil. Obsadili krásné 2. místo a postoupili do krajského finále, které se uskuteční 25. 2. v Nové Pace. Všem žákům a žákyním, kteří reprezentovali naši školu, blahopřejeme a držíme palce do dalších bojů.

Florbal žáků 8.- 9. tříd, okrskové kolo – 2.místo

V úterý 19.11.2019 proběhlo okrskové kolo florbalu žáků 8.- 9. tříd. Naše škola byla nalosována do skupiny D, která se hrála v tělocvičně ZŠ M. Horákové v Hradci Králové. Bojovala tu o postup čtyři družstva – ZŠ M. Horáková, ZŠ Mandysova, ZŠ Nový HK a ZŠ Předměřice n.L. Jasnou převahu měly dva týmy, domácí a náš. O vítězi tak rozhodl vzájemný zápas. V napínavém zápase se do vedení 2:0 (až ve druhém poločase) dostala ZŠ M. Horáková, nicméně ZŠ Předměřice n.L. dokázala vyrovnat na 2:2. V poslední minutě padl gól, který rozhodl. Vítězem se stal domácí tým ZŠ M. Horákové a naši hráči se umístili druzí. Hráli však perfektně, nic nevypustili. Zaslouží si tak velký dík a gratulaci za vzornou reprezentaci naší školy.

Florbal žákyň 6. – 7. tříd, okresní kolo – 2.místo

Dne 13. 11. se ve sportovní hale v Třebši konalo okresní kolo florbalu dívek. Turnaje se zúčastnilo sedm týmů. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin. Děvčata bojovala statečně, kdy nejprve prohrála s ZŠ Štefcova 1:2, dále ale již vyhrála 3:1 nad ZŠ Bezručova a 4:0 nad ZŠ Třebechovice. Následovala ohromná radost, kdy se dívky probojovaly do semifinále mezi 4 nejlepší školy. V semifinále se utkaly se ZŠ Štefánikova. Děvčata hrála velice bojovně a vyhrála 3:1 a probojovala se do finále! Ve finále dívky bojovaly o každý míček. V základní hrací době skončilo utkání 1:1 a následovalo prodloužení. Bohužel v prodloužení náš tým obdržel gól a skončili jsme na stříbrné pozici. Nejen pro dívky je to ale nesmírný úspěch. Děkujeme děvčatům za bojovnost, týmového ducha a předvedené výkony. Gratulujeme!!!

Florbal žáků 6. – 7. tříd, okrskové kolo – 1.místo

Dne 12. 11. se konalo okrskové kolo ve florbalu. Soutěže se zúčastnilo šest týmů. Chlapci nejprve vyhráli s přehledem svoji skupinu. Biskupské gymnázium porazili 8:0 a ZŠ Smiřice 4:1. Díky vítězství si zajistili naši žáci přímý postup do semifinále, kde se utkali opět s týmem Smiřic. Tentokrát vyhráli 4:0. Finálový boj byl nemírně vyrovnaný a o vítězi rozhodli až nájezdy. Díky kvalitnímu výkonu našeho gólmana jsme se mohli radovat z vítězství, které jim zajistilo postup do okresního finále. Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme palce do dalších bojů. Velký dík patří trenérovi z TJ Sokol Předměřice za pomoc na turnaji.

Den s úsměvem

Den s úsměvem je název akce s bohatým zábavným programem, kterou každoročně pořádá hradecká nezisková organizace Salinger, z. s. Součástí programu 6. října 2019 na Tylově nábřeží bylo vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, které se zúčastnili také žáci 1. stupně naší školy. Letos děti kreslily obrázky na téma Jak vykouzlit úsměv na tváři. Úsměv na tváři rozhodně nechyběl dvěma žákyním ze 3. A, Terezce Chamkové, která se umístila na 1. místě, a Valentince Gnolové, která obsadila 2. místo. Vítězkám blahopřejeme. Obrázky budou k vidění v rámci putovní výstavy po Hradci Králové.

Školní rok 2018/2019

Čokoládová tretra – Ostrava (semifinále)

Dne 19. 6. 2019 se v Ostravě uskutečnilo semifinálové kolo Čokoládové tretry. Nejlepších osm sportovců se probojovalo do hlavního programu Zlaté tretry. Naši školu reprezentoval žák z páté třídy. Mezi školami z celé České republiky obsadil krásné 15. místo a navíc si o vteřinu zlepšil osobní rekord na trati dlouhé 300 m.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženému výsledku.

Pythagoriáda a Fyzikální olympiáda

Úspěšní reprezentanti naší školy.

Namaluj obojživelníka roku 2019

Aneta Machatá obsadila skvělé 1.místo.

Čokoládová tretra

Dne 4. 6. jsme se vydali do Pardubic na čtvrtfinálové kolo Čokoládové tretry. Naši školu reprezentovalo osmnáct žáků, kteří se probojovali ze základního kola.

V nejmladší kategorii (ročník narození 2012-2013) se nejlépe dařilo žákům z 1. třídy, kteří obsadili jak v kategorii dívek, tak kategorii chlapců skvělé 6. místo. Dále se v této kategorii dívky umístily na 15. a 18. místě z 33 zúčastněných. V kategorii chlapců jsme si odvezli 12. a 20. místo z 29 běžců.

Ve střední kategorii (ročník narození 2011 – 2010) se nejlépe umístil žák na 21. místo. Dále chlapci obsadili 32. a 33. místo z 52 závodníků. Ve stejné kategorii si dívky vybojovaly 32. místo, 41. místo a 42. místo ze 49 závodníků.

Největší úspěch přišel v nejstarší kategorii. V kategorii chlapců jsme se dočkali medaile, a to stříbrné, dále 18. místo a 45. místo z 52 běžců. Děvčata se umístila na 18. místě, 20. místě a 27. místě z 50 běžkyň.

Nejstarší kategorie měla ještě bonusovou disciplínu, a to hod raketkou. Chlapci vybojovali 5. místo, 6. místo a 30. místo. Děvčata dosáhla na 8. místo, 10. místo a 11. místo.

Celým programem nás doprovázel diskař Imrich Bugár a trojskokanka Šárka Kašpárková. Děti si zazávodily na moderním stadionu, který bohužel v Předměřicích nemáme k dispozici. Všem žákům patří velká pochvala za bojovné výkony a za vzornou reprezentaci školy.

22.ročník McDonald´s Cup, fotbalový turnaj žáků, starší kategorie

30.4.2019 proběhlo okrskové kolo tradičního fotbalového turnaje pro žáky 1. stupně – McDonald´s Cup. O vítězství ve skupině bojovaly týmy ze ZŠ Sever, ZŠ Pouchov, ZŠ Třebechovice p.O. a ZŠ Předměřice n.L. Zlaté medaile byly zřejmé již od začátku. Však tito hráči poráží i týmy v Anglii. Vítězem se tedy bez porážky stala ZŠ Sever. Naši chlapci získali stříbrné medaile a měli z nich velkou radost. Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

McDonald´s cup, žáci 1.-3. třídy

Dne 16. 4. 2019 pořádala ZŠ Štefcova okrskové kolo ve fotbale v rámci McDonald´s Cupu pro žáky 1 – 3. třídy. Turnaje se účastnily 4 školy – ZŠ Štefcova, ZŠ Kukleny, ZŠ Pouchov a naše škola. Chlapci vyhráli 11:0 nad ZŠ Pouchov, 4:0 nad ZŠ Kukleny a s domácí školou remizovali 1:1. Celkově obsadili krásné 2. místo, když od prvního je dělil jediný gól. Žákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Národní finále – východ ČEPS CUPu 2018/2019, florbalová soutěž pro žáky 1. stupně4. místo v národním finále ČEPS CUP – východ

V pátek 29.3.2019 v Olomouci proběhlo Národní finále – východ ČEPS CUPu, florbalového turnaje žáků 1. stupně ZŠ. Česká republika byla pomyslně rozdělena na západ a východ. Skupina „ZÁPAD“ se hrála v Praze, skupina „VÝCHOD“ v Olomouci. V každé skupině hrálo 8 týmů. Sedm z nich byli vítězové krajských eliminací. Jeden tým dostal divokou kartu, postoupil tedy z 2. místa. V dubnu ještě proběhne Superfinále v Ostravě, kde budou bojovat medailisté obou skupin. Souboje budou nejen mezi chlapci, ale i mezi dívkami. Naše škola reprezentovala Královéhradecký kraj. Jako malá tečka na mapě bojovala s týmy z Opavy, Moravských Budějovic, Ivančic, Brna, Uherského Brodu, Přerova a Vysokého Mýta. Nezůstala však v žádném případě ve stínu těchto měst. V základní skupině B obsadila 2. místo a šla do čtvrtfinále proti 3.týmu skupiny A. Vítězství nás posunulo do semifinále, kde jsme se utkali s vítězem skupiny A – Opavou. Tento zápas jsme bohužel prohráli, a tak nezbývalo, než se znovu utkat s Uherským Brodem. V krásném, vyrovnaném a napínavém zápase jsme soupeři nakonec v posledních vteřinách podlehli 3:4. Zpočátku smutné 4. místo, tedy první nepostupující do superfinále v Ostravě, je ale obrovským úspěchem pro naši maličkou školu. Pouze 6 týmů nás „předběhlo“ v celé České republice. Odměna za nejproduktivnějšího hráče turnaje navíc putovala do našeho týmu. V letošním roce se turnaje zúčastnilo přes 1 200 chlapeckých a dívčích družstev z 1. stupně základních škol. Našim žákům moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Též velké díky a obdiv patří florbalovému klubu Sokol Předměřice nad Labem, bez jejichž práce by to nešlo.

https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/jedinym-neporazenym-tymem-zustal-vitezny-slovanak-postup-ubojoval-i-uhersky-brod/

Zeměpisná olympiáda

Olympiáda v českém jazyce

Marie Zavadilová z 8. ročníku obsadila skvělé 4. místo v okresním kole.


Přehazovaná 5. tříd

Ve čtvrtek 7. 2. 2019 se na Masarykově základní škole v Hradci Králové – Plotiště odehrálo okresní finále ve přehazované 5. tříd. Naši žáci a žákyně z 5. třídy vyhráli všechny zápasy a stali se tak vítězi tohoto turnaje a postoupili do krajského finále, které se uskuteční 19. 2. v Nové Pace. Všem žákům a žákyním, kteří reprezentovali naši školu, blahopřejeme a držíme palce do dalších bojů.


1. místo v krajské eliminaci ČEPS CUPU, florbalová soutěž žáků 1. stupně

Družstvo našich mladších florbalistů vyhrálo krajskou eliminaci ČEPS CUPu a postoupilo do národního finále – východ, které proběhne 29.3.2019 v Olomouci.
V pondělí 28. ledna se naši žáci ze čtvrtých a pátých tříd zúčastnili krajského kola ČEPS CUPu ve florbale, které s přehledem vyhráli. Soutěž probíhala ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem. Hraní na domácím poli jim tak svědčilo, že za vítězstvím si došli bez jediné prohry a bez inkasovaného gólu! Po celou dobu soutěže jim stál na lavičce trénér TJ Sokol Předměřice – Roman Hanzlík, který obohacoval své odchovance o cenné rady. Tímto mu moc děkujeme! Naši florbalisté si odnesli nejen krásné první místo, ale i postup do národního finále – východ v Olomouci. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy, blahopřejeme k 1. místu. Budeme jim držet palce, za Královéhradecký kraj postupují žáci ZŠ Předměřice nad Labem!


Výtvarná soutěž spolupořádaná Policií ČR Cestování s prarodiči.

Naši soutěžící obsadili 1., 3., 4. a 5. místo v krajském kole.

Aneta Machatá z 8. ročníku obsadila  4. místo v celorepublikovém kole.Florbal žáků 6. a 7. tříd – okrskové kolo

Ve středu 7.11.2018 opět ovládl florbal sportovní halu v Předměřicích nad Labem. Tentokrát přijelo o postup do okresního finále bojovat 5 družstev, mezi nimiž samozřejmě nemohl chybět ani náš tým (ZŠ Předměřice nad Labem). Další hráči přijeli reprezentovat ZŠ Jiráskovo náměstí, ZŠ Berzučova, ZŠ Smiřice a ZŠ Pouchov. Naši žáci ze 6. třídy, 7.A a 7.B vyhráli všechny zápasy a stali se tak vítězi tohoto turnaje. Získali pro naši školu další krásné 1. místo ve florbalu. Všem blahopřejeme. Patří jim poděkování za vzornou reprezentaci naší školy. Okresní finále je 19.11.2018 ve sportovní hale ZŠ Kukleny Hradec Králové. Držme jim palce!


Florbalový turnaj ČEPS CUP, 5.11.2018

V pondělí 5.11.2018 se hrálo ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem okresní kolo ČEPS CUPu, tradiční florbalové soutěže pro žáky 1. stupně základních škol. O postup do krajské eliminace bojovalo 7 týmů: ZŠ Skřivany, ZŠ Chlumec nad Cidlinou, ZŠ Smiřice, ZŠ Habrmanova, ZŠ Štefánikova, ZŠ V. Kl. Klicpery (Nový Bydžov) a naše ZŠ Předměřice nad Labem. Vítězem mohl být jen jeden. Naši žáci a jedna žákyně ze 4. a 5. tříd nakonec vybojovali krásné 1. místo. Na začátku nového roku budou hrát v krajské eliminaci o další postup. V pondělí zvítězili s jasným náskokem, 5 výher a 1 remíza. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy, blahopřejeme k 1. místu a budeme jim držet palce. Dík patří též trenérům florbalu Sokol Předměřice nad Labem, s nimiž tradičně spolupracujeme!


Florbal žáků 8. – 9. tříd

Dne 24. října jsme se zúčastnili okrskového kola ve florbale. Našimi soupeři byly následující školy: Gymnázium Boženy Němcové, ZŠ Černilov, ZŠ Osice, ZŠ Jiráskovo náměstí, ZŠ Štefcova. Celkově jsme se umístili na skvělém 2. místě. Školu reprezentovali žáci osmého a devátého ročníku, doplnili je i žáci ze sedmého ročníku. Gratulujeme a děkujeme chlapcům za vzornou reprezentaci školy.

©2014 Jaroslav Čížek