ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PŘEDMĚŘICE NAD LABEM,

okres Hradec Králové

nadpis sekce zs

Den otevřených dveří v tělocvičně

15. 10. 2021

V sobotu 9. října v rámci Dne otevřených dveří měla veřejnost možnost navštívit zrekonstruované prostory tělocvičny v základní škole. Rekonstrukce proběhla v rámci plánované II. etapy modernizace interiéru ZŠ v Předměřicích nad Labem. Tělocvična má novou střechu, vyměněny byly podlahy, obložení stěn, okna, zcela nové a moderní je kompletní vnitřní zařízení včetně nového tělocvičného nářadí. V tělocvičně jsou vyznačeny hrací plochy pro volejbal, házenou, přehazovanou, florbal, vybíjenou a minikopanou. Návštěvníci DOD si mohli prohlédnout také nové šatny s moderním sociálním zázemím a sprchami, kabinet vyučujících tělesné výchovy či nově upravenou místnost na nářadí. Průvodním slovem doplnil jednotlivé prohlídky ředitel ZŠ pan Mgr. Pavel Hebelka.

Průběh rekonstrukce a postupná proměna tělocvičny byla zachycena na vystavených fotografiích. Ke zhlédnutí byla připravena také výstava diplomů a fotografií z různých sportovních soutěží a turnajů, kterých se žáci školy každoročně účastní a ve kterých jsou úspěšní na úrovni jak okresních, tak krajských i celorepublikových kol. Interiér tělocvičny vyzdobili žáci výtvarnými pracemi se sportovní tematikou.

Tělocvična nebude sloužit jen žákům základní školy, ale v podvečerních a večerních hodinách zde najdou i nadále své zázemí předměřické sportovní kluby a organizace.

©2014 Jaroslav Čížek