ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PŘEDMĚŘICE NAD LABEM,

okres Hradec Králové

nadpis sekce zs

Dýňohraní 2023 – výsledky

16. 11. 2023

Letos se již po deváté konala soutěž o nejkrásnější dýňové strašidlo. Jde o tradiční akci, na kterou se vždy všichni těšíme. Halloween u nás postupně zdomácňuje, ačkoliv ne v tradiční podobě. Uchytilo se tu hlavně dlabání dýní a vyrábění různých strašidel. U nás tato soutěž letos probíhala od 1. – 3. listopadu.

Jak je již při této akci zvykem, krásné výtvory vždy prozáří prostranství před školou, kde se několik dní shromažďují. Chodí je obdivovat i veřejnost.  V pátek došlo k vyvrcholení celé soutěže, kdy se všichni žáci se svými vyučujícími vydali mezi dýňáky a vybrali svého favorita.

Nadšení nesdílí jen žáci a učitelé školy, ale i vy rodiče, kteří se svými ratolestmi vymýšlíte neokoukaný výrobek. A že je to rok od roku těžší snad ani netřeba dodávat. Proto bylo i letos možné přinést výrobek nejen z dýně, ale i různých přírodnin. Mezi letošní strašidla se dokonce zatoulal i oživlý dýňák, který zpestřoval dětem celé páteční dopoledne při jejich hlasování a který si samozřejmě zaslouží VELKÉ poděkování, protože šlo o jednoho kreativního a nadšeného tatínka.

A jak to dopadlo letos? Letos bylo do soutěže odevzdáno 69 výrobků, což je o 14 více než loni, a bylo rozděleno 310 hlasů.

Všichni zúčastnění si odnesli sladkou odměnu a ti na předních příčkách také diplom a malý dáreček na památku.

Všem děkujeme, vítězům blahopřejeme a již nyní se těšíme na jubilejní 10. ročník!!!

Kolaz-Dynak

Seznam-zucastnenych-Dynak-2023

©2014 Jaroslav Čížek