ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PŘEDMĚŘICE NAD LABEM,

okres Hradec Králové

nadpis sekce zs

Lyžařský kurz 2019

25. 3. 2019

V tomto školním roce lyžařský kurz proběhl ve skiareálu Horní Malá Úpa. Kurzu se zúčastnili žáci ze 7. tříd a 4 žákyně z 8. třídy. Žáci byli ubytováni v penzionu Blesk a lyžovali na sjezdových tratích na Pomezkách a U Kostela. Ve čtvrtek si žáci vyzkoušeli jízdu mezi slalomovými brankami, odpoledne vyrazili na sjezdovku v maskách, které představovaly známé pohádkové bytosti. Proto návštěvníci skiareálu mohli na sjezdovce potkat na lyžích trpaslíky, Červenou karkulku, Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, ale také Slunečníka, Větrníka a Měsíčníka.

3. den žáci navštívili Obecní úřad v Horní Malé Úpě, kde je přivítal pan starosta, který jim předal informace o obci a ukázal jim fotografie, jak obec kdysi vypadala. Poté se žáci odebrali do výtvarných dílen, kde je pracovníci seznámili s místními řemesly. Žáci si pod jejich vedením vyráběli náramky, přívěsky, anebo si namalovali hrnečky.

Žáci se během lyžařského kurzu zapojili do hry Be in Time. Během dne dostávali úkoly, které plnili na pokojích, anebo na sjezdovce. Cílem hry bylo, aby se naučili hospodařit s časem, komunikovali mezi sebou a nacházeli společná řešení při plnění úkolů. Všechny tyto aktivity vedly k tomu, že žáci vytvořili dobrou partu, chovali se k sobě velmi pěkně a navzájem si pomáhali. Velké poděkování patří rodičům, kteří přispěli dárky a podíleli se na výrobě masek.

©2014 Jaroslav Čížek