ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PŘEDMĚŘICE NAD LABEM,

okres Hradec Králové

nadpis sekce zs

Táboření 8.B

14. 6. 2023

16. 6
Druhý den jsme se vydali do nedaleké vesnice, kde jsme měli k dispozici velký sportovní areál. Žáci si zahráli tenis, beach volejbal, fotbal, basketbal a také odpočinkovou zónu včetně malé zoo, kde byly k vidění lamy a kozy. Po vydatném sportovním výkonu nám přímo pod nos přivezli z místní burgrárny parádní večeři.

Po večeři jsme se vraceli zpět do areálu, kde už na všechny čekalo jedno velké překvapení, a to diskotéka. Ne ale jen tak ledajaká. Na místě již čekal profesionální DJ s veškerou technikou a aparaturou. Nikdo nezůstal sedět a všichni, včetně nás učitelů, jsme se přidali a tančili do té doby, dokud jsme dokázali stát na nohou.

Zbytky sil jsme večer využili k hledání pokladu. Žáci dostali mapu a v areálu hledali poklad, který skrýval množství cenností. A asi není překvapením, že úspěšný nálezce se všemi spolužáky spravedlivě rozdělil. Ráno už nás čeká jen úklid, balení a cesta domů.


15. 6

Třída 8. B vyrazila na třídenní táboření nedaleko Bohuslavic na Královéhradecku. Během prvního dne jsme toho stihli vskutku dost. Po příjezdu na místo jsme dlouho nelenili a po stavbě stanů jsme se vrhli na společnou přípravu jídla, a to řízků a brambor. Krásné počasí nás po obědě vyhnalo k mnoha aktivitám, ke kterým se areál přímo vybízí.

Žáci si zkusili střelbu ze vzduchovky a mnozí z nich se předvedli perfektní muškou. Následovaly týmové aktivity: taneční choreografie, sportovní hry, a to vše bylo spojené s motivační hrou v podobě hledání pokladu.

K večeru jsme se uchýlili k ohni, vytáhli kytaru a zahráli menší hry a společně si také zazpívali. Zítra nás čeká pokračování v motivační hře, menší turistický výlet, tombola s cenami a také jedno překvapení.

©2014 Jaroslav Čížek